کاربرد دستگاه تصفیه آب چیست ؟ ، چرا در دنیای امروز به ضرورت به کاربردن از دستگاه تصفیه آب در خانه و محل کار بسیار حائز اهمیت است .


چون با افزایش جمعیت و رشد روزانه ی آلودگی های صنعتی و انسانی در آب و خاک ، کیفیت و بهداشت آب ، حتی در شهرهایی که قدیم از آب سالم برخوردار بوده اند ، کم شده است .
نفوذ آلودگی به آب و موجودیت نیترات در فاضلاب های انسانی ، باعث بیشتر شدن آلودگی لایه های گوناگون خاک و منبع های آبی زیادی شده است که این برای سلامتی خیلی خطرناک می باشد و می تواند موجب به وجود آمدن بیماری های مرگ باری بشود .
در حال حاضر بسیاری از منبع های آبی که دارای آلاینده های زیادی عبارت است از پس آب های صنعتی و خانگی ، گل و لای ، انگل ، باکتری ، میکرو ارگانیزم های بیماری زا و ... می باشند که برای سلامتی انسان خیلی ضرر دارد و در جریان کلرزنی تصفیه آب شهری به شکل کامل از میان نمی روند ؛ زیرا به دلیل حذف کامل آلاینده های شیمیایی محلول در آب و مواد معلق فلزات سنگین و همینطور حذف کامل نیترات و تنظیمات سختی آب در زمان برآورده نمودن احتیاج های آب شرب خانگی از دستگاه های تصفیه آب خانگی که از تجهیزات به فیلترهای ممبرین ، فیلتر الیافی و... باشد ، به کار برده می شود .
دستگاه تصفیه آب خانگی نه تنها به شکل کامل آلاینده های آب را نابود می کنند ، همینطور با به کار بردن از فیلتراسیون و اضافه یون های مفید برای بدن آب سالم و سبک را برطرف می کند که با خوردن آن و به کارگیری از آن در مصرف های مثل آشپزی می توانید از سلامت خود و خانواده تان اطمینان پیدا کنید .
از خطرناک ترین مواد محلول در آب نیترات است که از دلایل اصلی سرطان زا به ویژه سرطان معده محسوب می شوند ، زیرا به دلیل از بین بردن نیترات در آبی که مصرف می کنید از راهی به اسم اسمز معکوس به کار برده می شود . در حقیقت سیستم اسمز معکوس از غشاهایی شکل گرفته است که دارای سوراخ هایی با اندازه های خیلی ریز مثل نانو می باشند که فقط مولکول های آب می توانند از آن رد شوند و ذره های بزرگ تر از مولکول های آب توانایی رد شدن از آن را دارا نمی باشند . دستگاه های تصفیه آب خانگی از تجهیزات تکنولوژی اسمز معکوس با از بین رفتن ناخالصی ها و مشکلات موجود در آب ، آبی سالم ، سبک را در اختیار تان قرار می دهد .