قیمت لوله گالوانیزه گلخانه

قیمت لوله گالوانیزه گلخانه ، امروزه در کشورهای مختلف از صنعت فولاد به عنوان صنعت مادر یاد می شود که پیشرفت در آن باعث رشد اقتصادی در کشورها می گردد. یکی از محصولاتی که در این صنعت تولید می شود و کاربرد بسیاری دارد،

انواع لوله می باشد. لوله های فولادی یکی از این محصولات هستند که پرکاربرترین نوع آن لوله های کربن استیل و ST-37 می باشند. از انواع لوله های کربن استیل می توان به لوله سیاه درزدار، لوله بدون درز ( مانیسمان ) و لوله گالوانیزه اشاره کرد. در صنعت فولاد برای جلوگیری از خوردگی فلزات، بر روی سطح آنها از یک لایه فلز روی استفاده می کنند. این لایه به عنوان روکش عمل کرده و نقش محافظتی دارد. به این فرایند، گالوانیزاسیون گفته می شود. وجود روکش در این لوله ها باعث شده تا دوام و استحکام بالایی داشته باشند. لوله گالوانیزه کاربردهای گوناگونی دارد که یکی از مصارف آن در گلخانه ها می باشد. کشت گلخانه ای در ایران به وسیله یک آلمانی در سال 1335 وارد شد و برای کارهای پژوهشی مورد استفاده قرار گرفت. پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی موجب شد تا مدل های مختلفی از لوله گالوانیزه گلخانه و اتصالات آن تولید شوند. قیمت لوله گالوانیزه گلخانه در گذر زمان افزایش یافته است. دلیل این امرهم افزایش قیمت مواد اولیه می باشد. سایز و ضخامت لوله از عواملی هستند که بر روی قیمت لوله گالوانیزه گلخانه تاثیر می گذارند. به طور کلی عوامل مختلفی بر روی قیمت لوله گالوانیزه گلخانه تاثیر می گذارند. از آن جمله می توان به قیمت لوله خام ، قیمت روی به کار رفته در ساختار لوله گالوانیزه، هزینه نیروی انسانی و انرژی اشاره کرد. ضمن اینکه نوسانات ارز و میزان عرضه و تقاضا هم از عوامل مهم در تعیین قیمت لوله گالوانیزه گلخانه به شمار می روند. از مشخصات فنی لوله های گالوانیزه گلخانه می توان پوشش و ضخامت لوله را نام برد. ضخامت ورق آن بین 2 تا 4 میکرون می باشد و با وزن های سبک، متوسط و سنگین در بازار عرضه می شوند. از لوله های گالوانیزه برای انتقال آب در گلخانه استفاده می کنند. کارخانه های مختلف ، لوله های گالوانیزه گلخانه را با متراژ متفاوت تولید می کنند. البته طول استاندارد این لوله ها 6 متر می باشد. گاهی اوقات شرکت های تولید کننده، برای جلب رضایت مشتریان، اقدام به تولید لوله های گالوانیزه گلخانه ارزان قیمت می کنند. این شرکت ها با ایجاد سایت های مختلف در زمینه خرید و فروش لوله گالوانیزه گلخانه فعالیت می کنند. در این سایت ها قیمت لوله گالوانیزه گلخانه به صورت روزانه توسط شرکت به روز رسانی می شود.
خرید لوله گالوانیزه گلخانه :
در زمان خرید لوله گالوانیزه گلخانه باید به چند نکته توجه داشت. یکی از این موارد وزن لوله گالوانیزه گلخانه می باشد. لوله های گالوانیزه از نظر وزن به سه دسته لوله گالوانیزه سبک، متوسط و سنگین تقسیم می شوند. لوله های گالوانیزه سبک که با نام لوله گالوانیزه صنعتی هم شناخته می شوند، بیشتر در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها دارای وزن کمی بوده و برای افزایش مقاومت، به وسیله روکشی از جنس روی پوشیده شده اند. فرایند پوشش دهی این لوله ها به دو روش گالوانیزاسیون گرم و سرد صورت می گیرد. افراد برای خرید لوله گالوانیزه گلخانه به نوع مقطع لوله توجه می کنند. بعد ازاینکه مقطع مورد نظر خود را انتخاب کردند، وزن لوله گالوانیزه گلخانه را محاسبه می کنند. این کار را با استفاده از فرمول ساده ای انجام می دهند.
در زمان خرید لوله گالوانیزه گلخانه به سایز لوله هم توجه کنید. معمولا برای گلخانه ها از لوله های سبک استفاده می کنند که دوام زیادی دارند. خرید لوله های گالوانیزه گلخانه سبک با توجه به طول عمر بالایی که دارند، مقرون به صرفه به نظر می رسد.