برای انتخاب و خرید یک پولی کش به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای انتخاب و خرید یک پولی کش به چه نکاتی باید توجه کنیم؟، اولین معیار در انتخاب پولی کش مناسب سایز کار گیر دهانه و ارتفاع فک با توجه به نوع کار است. هر چه کار گیر دهانه بیشتر باشد قدرت و وزن پولی کش نیز بالاتر خواهد رفت و بدیهی است که قطر باز و ناخنک درگیر نیز بزرگ تر خواهد شد و طبیعتا انتخاب مدل بزرگ برای یک کار کوچک دچار عدم انطباق و انتخاب مدل کوچک برای کار های بزرگ موجب نا کارآمدی خواهد بود. علاوه بر این برای یک پولی کش بزرگ باید هزینه ی بیشتری پرداخت کرد در صورتیکه لزوما قدرت بیشتر به منزله کار بهتر نیست . لذا بهتر است با توجه به قطر خارجی قطعه و فضای پشت کار پس اندازه گیری دقیق به کاتالوگ ابزار مراجعه کرد و بهترین حالت سایز و فرم را برای کار خود انتخاب کرد.

ادامه مطلب: برای انتخاب و خرید یک پولی کش به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

پولی کش چیست، چه انواعی دارد و هر کدام چه کاربردی دارند؟

پولی کش چیست، چه انواعی دارد و هر کدام چه کاربردی دارند؟، پولی کش یا (PULLER) ابزاریست متشکل از یک شافت اصلی و دو یا سه بازوی متصل در طرفین، که بواسطه نیروی محرک مکانیک یا هیدرولیک امکان فشاری کششی بالایی را فراهم می نماید. پولی کش ابزار ایده آلی برای جداسازی انواع قطعات از جمله پولی بلبرینگ و چرخ دنده است. این ابزار مورد نیاز در سطوح مختلف کاری در تعمیرگاه ها، شرکت های نفت و پتروشیمی و کارخانه جات و همچنین در تعمیرات مجموعه ماشین آلات معدنی، راهسازی، ترابری و حمل و نقل قابل استفاده است. پولی کش، فولی کش، فولی درآور، بلبرینگ کش، بیرینگ کش (bearing puller) نام هایی است که برای این نوع ابزار به کار می رود.

ادامه مطلب: پولی کش چیست، چه انواعی دارد و هر کدام چه کاربردی دارند؟

آشنایی با انواع جرثقیل

آشنایی با انواع جرثقیل، جرثقیل ها همانند سایر تجهیزات صنعتی متناسب با کاربردهای مختلف، انواع مختلفی دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع جرثقیل های کاربردی در صنایع مختلف بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع جرثقیل

آشنایی با اجزا، کاربردها و معروف ترین برندهای سازنده جرثقیل

آشنایی با اجزا، کاربردها و معروف ترین برندهای سازنده جرثقیل، جرثقیل نوعی ماشین بزرگ و سنگین است که برای جا به جا کردن اجسام مورد استفاده قرار می گیرد. بالا بردن کالاها و اجسام، انتقال بارها و کانتینرها در بنادر، بردن مواد اولیه به خطوط تولید در کارخانه ها، بتن ریزی در سازه های مرتفع و کمک به اجرای اسکلت های بتنی و فلزی تنها بخشی از کاربردهای جرثقیل ها محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی اجزای اصلی آنها، کاربرد و برندهای معروف تولید کننده جرثقیل در دنیا بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با اجزا، کاربردها و معروف ترین برندهای سازنده جرثقیل

آشنایی با تاریخچه جرثقیل ها

آشنایی با تاریخچه جرثقیل ها، جرثقیل یا جراثقال وسیله‌ای است برای بلند کردن و جابه‌جایی بارهای سنگین. جرثقیل های قدیمی از گذشته، توسط نیروی انسان یا حیوان به کار گرفته می شدند . بعبارتی دیگر جرثقیل ها نوعی ماشین هستند که می توان از آنها برای بالا بردن و پایین آوردن مواد و وسایل استفاده کرد. جرثقیل عمدتا برای بلند کردن وسایل سنگین و انتقال آنها به مکان های دیگر استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به تاریخچه پیدایش و ساخت جرثقیل بپردازیم. در ادامه تعریف استاندارد جهانی در مورد جرثقیل را برای شما ارائه خواهیم داد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با تاریخچه جرثقیل ها