عوامل تاثیر گذار بر مصرف انرژی دریل چیست؟
عوامل تاثیر گذار بر مصرف انرژی دریل چیست؟

عوامل تاثیر گذار بر مصرف انرژی دریل چیست؟، میزان قدرت دریل (power drill) کاملا وابسته به حداکثر نیروی دریافتی ابزار است. به عبارتی تفاوت نمی کند که ابزار شما جزو ابزارآلات برقی است و یا شارژی میزان نیروی دریافتی آن در لحظه مهمترین پارامتری است که هنگام انتخاب باید مد نظر قرار بدهید. اینکه یک دریل در لحظه وات انرژی می تواند به عوامل گوناگونی بستگی دارد که هر کدام را به دقت باید مورد بررسی قرار داد اما به طور میانگین می توان بازه ای از اعداد را مشخص کرد. بر فرض مثال دریل های شارژی عموما بین ۲۵ تا ۱۰۰ وات می توانند انرژی دریافت کنند که این بازه نیز قابل تغییر است.

عوامل تاثیر گذار بر مصرف انرژی دریل؟

همانطور که در سطرهای نخستین نیز به آن اشاره شد عواملی که بر مصرف انرژی دریل تاثیر گذار هستند محدود به چند عامل نمیشوند به همین دلیل بهترین شیوه ای که می توانید آن را محاسبه کنید فرمول ساده ای است که بر مبنای آن می توانید اعداد را به دست آورید؛ این فرمول برابر است با آمپر*ولت = وات

با تمامی این تفاسیر برخی از عوامل تاثیر گذار بر وات یا همان قدرت به شرح ذیل می باشند …

هر چه میزان ولتاژ یک دریل بیشتر باشد قدرت آن نیز بیشتر است چرا که ولتاژ در بسیاری از موارد به عنوان ضریب توان شناخته می شود.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که میزان بالای این واحد در بسیاری از مواقع سود آور که نخواهد بود احتمال دارد زیان آور نیز باشد چرا که احتمال دارد پیچ ها هنگام ورود به قطعات و سطح مختلف نتوانند به درستی کار کنند و حتی پس از ورود نیز بریده شوند.

اینکه ابزار شما از نوع برقی است و یا شارژی تاثیر به سزایی بر وات یا همان قدرت آن خواهد گذاشت چرا که ابزار برقی در لحظه متصل به نیروی بی انتهایی از برق شهری هستند و به همین دلیل به مراتب می توانند پر قدرت تر از ابزارآلات برقی عمل کنند.

منبع انرژی دریل شارژی محدود به همان باطری دریل است به همین دلیل اینکه دریل شارژی در چند وات مصرف می کند به باتری آن بستگی دارد اما همین پاسخ برای ابزارآلت برقی کمی پیچیده تر خواهد بود.

تاثیر وزن بر اینکه دریل شارژی چند وات مصرف می کنه مثال بارز حرکت با یک ماشین است. یک ماشین با ابعاد کوچک را در مقابل یک ماشین با ایعاد نسبتا بزرگ تصور کنید طبیعتا نیروی بیشتری نیاز دارید تا یک ماشین با ابعاد بزرگ و سنگین را حرکت دهید پس بنزین بیشتری هم مصرف خواهید کرد این موضوع در مورد دریل شارژی نیز به همین شکل صادق است.