در انتخاب پولیفت به چه نکاتی باید توجه کرد؟
در انتخاب پولیفت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در انتخاب پولیفت به چه نکاتی باید توجه کرد؟، ما در این مطلب ابتدا به بررسی تفاوت تیفور و پولیفت می پردازیم و در ادامه نکاتی را در مورد نحوه نگهداری و انتخاب پولیفت بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تیفور و پولیفت چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

می توان گفت هردوی این ابزارها یک عملکرد را دارند و در صدد رفع نیاز انسان جهت جابه جایی اشیا سنگین هستند. اما سوالی که مطرح می شود این است که این دو وسیله چه تفاوتی با یکدیگر دارند و کدام را بخریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پولیفت برای مواقعی مناسب است که شما دسترسی به بار و وسیله مد نظر داشته باشید. اما تیفور به گونه ای طراحی شده است که برای قطعه های غیر قابل دسترس نیز کارایی دارد. انتخاب این که کدام یک از این دو محصول را بخرید بستگی به نیاز شما دارد.

نحوه نگهداری از تیفور و پولیفت چگونه است؟

همانطور که می دانید نگهداری از این وسیله ها بسیار ساده است چرا که ابعاد کم حجم و کوچکی داشته و وزن آن ها نیز کم است. اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد و باید به آن توجه کنید این است که آن ها را در محیط مرطوب و … قرار ندهید که دچار زنگ زدگی نشود. این دستگاه ها طول عمر مفید طولانی دارند و به جرات می توان گفت تنها عاملی که موجب خرابی آن می شود زنگ زدگی است. نکته مهم دیگر که نیاز به توجه دارد این است که در هنگام جمع کردن آن ها از جای گیری درست سیم بکسل و زنجیر در تیفور و پولیفت خاطر جمع شوید تا سیم و زنجیر آن ها دچار پیچ خوردگی نشود.

نکات مهم در انتخاب پولیفت:

  • ظرفیت مناسب:

این وسیله کاربردی، با ظرفیت های مختلفی از ۰٫۵ تن تا ۵۰ تن در بازار موجود می باشد که بر اساس نیاز، طراحی شده اند. بنابراین حداکثر وزن مورد نیاز خود را در نظر بگیرید و سعی کنید با خیال راحت  انتخاب نمایید. نیازی به خرید پولیفت۱۰ تنی برای حرکت وزنه ۲ تنی نیست.

  • فاصله LIFT:

در هنگام خرید، باید به ارتفاع بالابری آن دقت نمایید. این فاصله از بالابر تا بار برداشته شده است. معمولا ارتفاع ۳ متر یا ۶ متر رایج است.

  • قطعات قابل تعویض:

مدلی خریداری کنید که شامل قطعات استاندارد و قابل تعویض باشد. این امر باعث می شود وقتی ابزارتان نیاز به تعویض قطعات فرسوده یا شکسته دارد، آمادگی لازم را داشته باشید.

  • زنجیره استیل آلیاژ:

مشخصات فی را بخوانید تا مطمئن شوید قاب و روکش از آلیاژ آلومینیوم قوی است. زنجیره دستی باید گالوانیزه شود و مواد زنجیره بار باید از جنس استیل آلیاژی درجه ۸۰ باشد.

  • محیط:

نوع مکانی که در آن از این وسیله استفاده می شود، در نظر داشته باشید. آیا گرم، سرد، انفجاری است. توجه به این پارامتر بسیار مهم است چرا که باید بر حسب شرایط و محیطی که در آن کار می کنید، مدلی را انتخاب نمایید که طول عمر و دوام و عملکرد آن را تضمین نماید. توجه داشته باشید که انتخاب مدل نامناسب، یعنی به خطر انداختن طول عمر و عملکرد آن.